Ameliyatsız meme küçültme, geleneksel meme cerrahisine bir alternatiftir. Büyük, ağır göğüsler sırt, omuz ve boyun ağrısına neden olabilir. Ayrıca sütyen lastiklerinin, omuzları tahriş eder ve tüm omurgayı etkileyen duruş sorunları yaratmasına neden olabilir. Büyük göğüsler fiziksel aktiviteleri engeller ve uygun kıyafetler bulmayı zorlaştırır.

Ameliyatsız Meme Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Bazı ameliyatsız meme küçültme yöntemleri uygulanarak ciddi oranda memelerde küçülmeler meydana gelir. Yöntemler uygulandıktan sonra değişimler hemen görülebilmektedir.

Meme Küçültmek İçin Liposuction

Liposuction, geleneksel meme küçültme ameliyatına kıyasla minimal invaziv bir tedavi sunar. Bu tedavi genellikle memeleri %30 ile 50 oranında küçültebilir. Liposuction tedavisi için uygun olan adaylar, göğüslerinde fazla yağ olan kişilerdir. Geleneksel mamoplasti ameliyatı, memelerde yağa oranla, fazla bez dokusu bulunan kişiler için daha uygun olabilir. Çünkü glandüler dokuyu liposuction ile çıkarmak zordur. Göğüsler için liposuction normalde herhangi bir yara izi yaratmaz, ancak fazla cilt alınmadığı için memelerin sarkmasına neden olabilir. Bunun için dikleştirme ve germe uygulamaları da kombine olarak yapılabilir. 45 dakika-1 saat süren bu uygulama sonrasında hemen taburcu olunur. İyileşme süresi çok kısadır ve gündelik aktivitelere aynı gün dönülebilir.

Lazer Destekli Göğüs Küçültme

Lazer yardımlı meme küçültme, geleneksel meme küçültme ameliyatını daha az kesisiz hale getirebilir. Ameliyatsız meme küçültme yöntemlerinden biri olan lazer yöntemiyle göğüsteki fazla yağlar eritilir. Ameliyatsız bir yöntem olan bu uygulama sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Lazer destekli meme küçültme ile cilt gerginleştirilir ve aynı zamanda dikleştirilir. Uygulamadan hemen sonra hasta taburcu edilebilir. İyileşme süresi çok kısadır ve geçici olarak kızarıklıklar ve ağrılar olabilir. Uygulama 35-45 dakika sürmektedir.

Göğüs Küçültme Egzersizleri

Bazı sırt ve göğüs egzersizleri, göğüsleri sıkılaştırabilir ve tonlandırabilir. Şınav, kasları daha güçlü ve daha sıkı yapmak için yapılabilecek bir egzersiz şeklidir. Yürüme, koşma, yüzme ve dans gibi egzersizler, genel vücut ağırlığı kaybıyla birlikte memenin azalmasına katkıda bulunabilir.

Kilo kaybı: Kilo verme, göğüs büyüklüğünün azaltılmasına yardımcı olabilir. Bir kadın yaşlandıkça, göğüsler daha az yoğunlaşır ve daha fazla yağ alır. Göğüs bölgesi, daha fazla yağ içeriyorsa, o zaman genel kilo verme ile göğüsleri küçültme olasılığı daha fazladır. Ayrıca kilo vermek için sağlıklı ve dengeli beslenmek şarttır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin