Erkeklerde meme küçültme, genişlemiş ve büyümüş erkek göğüslerinde bilinen en etkili tedavi yöntemidir. Bu kozmetik cerrahi uygulama, göğsü daha düz, daha sıkı ve daha erkeksi bir kontur oluşturmak için aşırı yağ ve salgı dokusunu giderir.

Genetik, obezite, belirli ilaçların kullanımı veya çevresel nedenlerden dolayı, bazı erkeklerin memelerinde büyümeler meydana gelir. Erkeklerde meme büyümesi her yaşta ortaya çıkabilir ve erkeklerde meme küçültme, hem gençler hem de yetişkin erkekler için güvenli ve başarılı bir şekilde yapılabilir.

Erkeklerde Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Çoğu doktor büyük memelere sahip erkek hastasını liposuction kullanarak tedavi edebilmektedir. Bu, kısmen daha az kesi teknikleri içeren liposuction tedavisindeki ilerlemelerden kaynaklanmaktadır. Erkek meme küçültme uygulaması, tipik olarak sedasyon, genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak yapılır ve memenin her iki tarafına küçük kesiler atılır. Kesiler, areolanın kenarının bir kısmına veya koltuk altına atılabilir. Bu kesiler sayesinde, doktor, aşırı yağ ve salgı dokusunu alarak vücuda doğal görünen yeni bir meme konturunu şekillendirir. Operasyon ortalama 2-3 saat sürer. Hasta, dilerse aynı gün taburcu olabilir.

Doku Eksizyonu (Alınması) İle Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Daha ciddi memelerde yağ ve sarkma durumlarında, en iyi sonuçları elde etmek için cerrahi doku eksizyonunu gerektirebilir. Doku eksizyonu sayesinde çok daha fazla dokular alınarak küçültme sağlanır. Kesi yeri ve uzunluğu gerekli olan ameliyatın kapsamına bağlıdır, ancak genel olarak areolanın kenarına veya göğsün doğal kıvrımlarına atılabilir. Son olarak hastanın memeleri gevşemiş, sarkmış ve çatlamış ve yaş, orta veya ileri ise, memelerin gerilmesi, sıkılması ve toparlanması için lazer lipoliz yöntemi de tercih edilebilir.

Erkeklerde Meme Küçültme Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Erkeklerde meme küçültme uygulamasından sonra, memenin şekli ve görünümünde hemen bir gelişme olur. Birkaç gün boyunca ağrı hissedilse de, ağrı genellikle çok azdır ve geçicidir. Doktor, ağrı kesici ilaçlar verebilir. Uygulamadan sonra memelerin sağlığı için meme sıkıştırıcı korseler verilebilir. Bu, memelerin en iyi şekilde iyileşmesine yardımcı olacaktır. Her hastanın iyileşme süreci farklı olsa da, çoğu hasta 1-7 gün içerisinde sağlığına kavuşur. 2-3 hafta doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalı ve ağır egzersizler yapılmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin