Birçok kadın için meme büyüklüğü, vücut görüntüsünde önemli bir rol oynar. Şüphesiz, dolu ve sıkı göğüsler kişiyi ilgi çekici gösterir. Bazı kıyafetlerin duruşu da bazen göğüslere bağlı olabilir. Aynı zamanda büyük göğüsler sırt, boyun ve omuz ağrısına, memelerin altındaki kronik enfeksiyonlara ve sütyen kayışlarının sürekli basıncı nedeniyle omuzlardaki çentiklere neden olabilir. Bazen omurganın anormal eğriliğine ve nefes almada zorluğa yol açar. Bunun için göğüs küçültme hareketleri yapılarak doğal bir şekilde memelerin küçülmesi sağlanabilir.

Göğüs Küçültme Hareketleri Nelerdir?

  • Push Ups hareketi: Şınav pozisyonu alınır. Bacaklar dik ve ayaklar birbirine yakın tutulur. Vücut neredeyse yere değene kadar indirilir. Bunu yaparken, dirsekler vücuda yaklaştırılır, böylece kollar gövdenin hareketinin en alt konumunda olduğu zaman kollarda 45 derecelik bir açı oluşur. Bir müddet beklenildikten sonra, göğüs yukarı doğru kaldırılır ve yaklaşık 2-3 saniye o konumda kalınır. Her gün 10-15 defa yapılabilir. Bu yöntem sadece göğüs ölçüsünü küçültmekle kalmaz, aynı zamanda sıklaştırarak gerginleştirir.
  • Toplama hareketi: Meme yağını azaltıp memeleri küçülten bu yöntem günlük olarak yapılmalıdır. Karın üzerine uzanılır ve dirsekler bükülür. Alın kısmı yere koyularak ve vücut yukarı doğru kaldırılır.
  • Bacak kaldırma hareketi: Bu yöntemde yere yatılır ve kollar yanlara doğru açılır. Mide kasları omurga içine çekilir. Dizler düz tutularak, nefes alınır ve bacaklar yerden kaldırılır. Kalça yerde tutulur ve nefes alıp verme birkaç saniye kesilir. Sonra nefes verilir ve bacaklar yere indirilir. Bu hareket günde 5 ile 10 defa tekrarlanabilir. En iyi meme küçültme hareketleri yöntemidir ve düzenli olarak çalışılırsa göğüslere mükemmel bir şekil verir.
  • Yüzme: Tüm vücut için en iyi egzersizlerinden biridir. Vücutta biriken yağları yakmaya yardımcı olur, böylece ciddi oranda meme boyutunu azaltmaya yardımcı olur. Ön ve arka vuruşlar göğüs ve omuz kaslarını çalıştırır.
  • Koşu yapmak: Günde 20-25 dakika koşu yapmak, büyük göğüslerin küçülmesini sağlar. Ancak meme şeklinin bozulmasını önlemek için sıkı bir sütyen giyilmelidir. Ve koşular aksamadan her gün yapılmalıdır.
  • Dans etmek: Eğlenceli bir göğüs küçültme egzersizlerinden biridir. Günlük 25-30 dakika dans edilebilir.

Göğüs Küçültme Hareketlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs küçültme hareketleri mutlaka aksatılmadan yapılmalıdır. Bu egzersizlerin yanında mutlaka sağlıklı beslenilmesi gereklidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin