Yüz, kollar, bacaklar, dudaklar, göğüsler, kalça ve burun gibi vücudun bölümlerini, dokusunu ve konturunu değiştiren, kişilerin kendilerini daha genç, estetik ve güzel görünmelerini sağlayan, bu sayede çeşitli cerrahi olmayan uygulamaları ve teknolojileri kullanarak vücudun bütününe yeni bir şekil oluşturan işlemler bütünü medikal estetik nedir sorusunun cevabıdır. İnsan vücudunun estetik ve onarım ihtiyaçlarını karşılayarak doğal ve sağlıklı bir görünüm vermektedir. Genel anestezi, kesi ve dikiş olmadan yapılır. Medikal estetik yöntemlerinde genellikle enjeksiyon ve teknolojik aletler kullanılır. Tıbbi estetik sayesinde kırışıklıklar, sarkmalar, deformasyonlar, terlemeler giderilerek daha gergin, hacimli ve dolgulu bir vücuda sahip olunur. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Medikal Estetik Neden Tercih Edilmektedir?

Medikal estetik nedir sorusundan sonra neden tercih edildiğine bakmak gereklidir. Medikal estetik uygulamaları, cerrahi olmayan yöntemler ve iyileşme süresi çok kısa olduğu için çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntemler uygulandıktan hemen sonra sosyal aktivitelere dönülebilmektedir. Aynı ameliyatsız yüz germe olduğu ve cerrahi operasyon olmadığı için enfeksiyon riski minimaldir. Cildin doğal, gergin ve sıkılaşmasını sağlayan kolajen ve elastin üretimlerini uyararak arttır. İşlemlerin uygulanması son derece hızlıdır. Medikal estetik nedir, neden tercih edilir sorularıyla beraber uygulama çeşitlerine de bakmak gereklidir.

Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Çeşitli cerrahi olmayan medikal estetik yöntemleri vardır. Bunlar;

Kimyasal peeling: Ölü deriyi gerginleştirme, sıkılaştırma ve canlandırmak için kimyasal solüsyonların kullanılması işlemidir. Deriye uygulanan bu kimyasal solüsyonlar sayesinde ölü deri soyularak yeni ve sağlıklı deri ortaya çıkar.

Dolgu: Küçük uçlu iğneler ile kırışıklık, sarkma ve gevşek olan bölgelere enjekte edilir.  Dolgunun ana maddesi vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asittir.

Botoks: Bir bakteri çeşidinden elde edilen karışımın kırışık, çökük, sarkık ve cansız bölgelere enjeksiyon yardımıyla uygulanması işlemidir. Botoks uygulamasından sonra gözle görülür değişimler yaşanır.

Lazer: Tıbbın çoğu alanında kullanılan bu yöntem medikal estetik uygulamalarındandır.

Prp: Ölü cildin yenilenmesi, tekrar canlanması ve leke sorunları için prp yapılır. Kök hücre tedavisi olarak da bilinir.

Mezoterapi: Vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin ve enzimlerin karışımıyla elde edilen maddelerin sorunlu bölgelere küçük iğneler yardımıyla uygulanması işlemidir. Cilt yenileme, canlandırma ve parlaklık sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin