Birçok kadın memelerinin küçük ve sarkık olmasında şikâyetçidir. Meme büyütme egzersizleri ile doğal ve sağlıklı bir şekilde büyük ve dik memelere sahip olunabilir. Her gün yapılacak egzersizler ile beraber büyüme ve dikleşme daha hızlı, planlı ve sağlıklı olur.

Meme Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

  • Memenin büyümesi ve dikleşmesi için yapılacak ilk egzersiz türü mekik çekmektir. Ayakların kalmasını engellemek için ağırlık konulabilir. Ve her mekik esnasında göğüs bölgesini yukarı kaldırırken kollar açılmalıdır. Günlük 15 mekik çekilmesi idealdir. Bu sayede hızlı bir şekilde hem karın bölgesi gerginleşir hem de göğüsler dikleşerek büyür.
  • Meme büyütme egzersizleri arasında ikinci egzersiz türü göğüs baskı hareketi denilen, uzanırken ağırlık kaldırma yöntemidir. Bu egzersizde sırt üstü uzanılır ve 1-2 kiloluk dambıllar kaldırılıp indirilir. Günlük 20 defa yapılabilir. Bu sayede pektoral kaslar çalışarak memeler hızlı bir şekilde büyümeye başlar.
  • Bir diğer egzersiz yöntemi ise şınav çekmektir. Günlük 5-10 arası şınav çekilebilir. Bunun daha kolay bir yöntemi de duvar şınavıdır. Ayaklar omuz hizasına açılır ve eller duvara yaslanır. Kollar bükülerek duvara doğru gidip gelinir. Bu işlem ise günlük 20 defa yapılabilir.
  • Ayrıca dizlerin üzerine oturularak kollar havaya kaldırılır. Kollar arkaya esnetildikten sonra öne çekilir. Bu işlem günlük 20-25 defa yapılabilir. Bununla beraber dizlerin üzerine oturularak kollar aynı anda aşağı yukarı götürülebilir.
  • Ayaktayken pilates topu üzerine karın bölgesi getirilerek, kollar 1-2 kg’lık dambıllar ile sağa ve sola doğru açılabilir. Son olarak göğüs ve kol kaslarını harika bir şekilde çalıştıran dips egzersizi adı verilen yöntem uygulanabilir. Bu yöntemde arkaya sandalye veya küçük bir masa alınır. Masa veya sandalye arkadan tutularak vücut aşağı, yukarı kaldırılıp indirilir. Bu egzersiz günlük 10-15 defa rahatlıkla yapılabilir.

Meme Büyütme Egzersizlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Egzersizler her gün aynı saatte yapılmalıdır. Meme büyütme egzersizleri oldukça faydalı ve sonuçları kısa sürede net bir şekilde görülebilir. Kaslar ilk zamanlar kasılabilir ve ağrıyabilir. Zamanla kas dengesi bu egzersizlere alışır. Hareketler kesinlikle hızlı ve sert yapılmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin