Obezite son dönemlerde cinsiyet, yaş fark etmeden herkeste görülebilmektedir. Son yılların en fazla görülen rahatsızlığı olması ve gelecekte daha çok insanın bu hastalıkla mücadele etmesi beklenmektedir. Sağlık sektörü de son zamanlarda bu hastalığın tedavisi için yeni yöntemler kullanmaktadır. Obezite cerrahisi de bu yöntemlerden biri olarak yer almaktadır.

Obezitenin nedenleri arasında genel olarak tembellik, sağlık beslenme gibi faktörler yer almaktadır. Bu faktörlere erken önlem alınmadığı takdirde insanların ileride büyük bir sıkıntıyla karşılaşacağı da belirtilmektedir. Obezite rahatsızlığı, yanında diğer rahatsızlıkları da getirebilmektedir. Bunlar genellikle kalp rahatsızlığı, şeker, karaciğer yağlanması gibi hastalıklar olmaktadır. Eğer obezite ortadan kaldırılırsa bu hastalıkların da ortadan kalkacağı düşünülmektedir.

Obezitenin Nedenleri Nelerdir?

Obezitenin nedenleri arasında pek çok etken yer almaktadır. Bu etkenler kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Obezite belli bir yaş grubunda değil artık her yaş grubundan insanda görülmektedir. Bunun en baş nedenlerinden biri de elbette sağlıksız beslenme olmaktadır. Kişilerin kimi zaman yanlış diyet uygulaması da onların obezite hastalığına yakalanmasına neden olmaktadır. Bunun yanında kişilerde obezite görülmesinin nedenleri arasında patolojik rahatsızlıklar da bulunabilmektedir. Beyin tümörü gibi rahatsızlıklar kişilerin obeziteye yakalanmasına neden olmaktadır. Hareketsizlik, yanlış ilaç kullanımı, ilaçların yan etkisi, tembellik, psikolojik rahatsızlıklar, beslenme ve yaşam tarzları, hormonal değişimler, çevrenin etkisi ve en çok da genetik bu hastalığın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Obezite cerrahisi gibi kesin çözüm yöntemleriyle bu hastalığı engellemek mümkün olabilmektedir.

Obezite Nasıl Engellenir?

Kişilerin bazıları bu hastalık ortaya çıkmadan önce onu engellemek istemektedir. Bu hem ucuz hem de etkili yöntemlerle halledilebilmektedir. Başta düzenli ve sağlıklı beslenme daha sonrasında yapılan spor ve egzersizler kişilerin bu hastalıktan kurtulmasına neden olmaktadır. Kişilerin sık sık ölçüm yaptırması ve kontrollere katılması da bu hastalığın erken bir şekilde belirlenmesini ve buna göre tedavi uygulanmasını sağlamaktadır. Siz de kan değerlerinizi ölçtürmek için bizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Eğer kontroller sırasında ileri bir obezite durumu söz konusu ortaya çıkarsa obezite cerrahisi tedavi yöntemiyle bu sorunu ortadan kaldırmak için uzman doktorlarımıza muayene olabilirsiniz.

Obezite Cerrahisi Nedir?

Obezite cerrahisi genel olarak tedavisi diyetle veya ilaç tedavisiyle mümkün olmayan obezite rahatsızlığının çözümünde kullanılan yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için hastaların bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu yöntemde genel olarak mide tüpü veya mide küçültme ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar uzman ve alanında ün yapmış kişiler tarafından kaliteli ve son teknolojiyle donatılmış ameliyathanelerde gerçekleştirilmektedir.

Obezite cerrahisi İzmir’de almak isteyen kişiler hem obezite hem de tedavi yöntemleriyle bilgi almak için telefon numaramızdan bizi arayarak bilgi alıp akıllarındaki soruları sorabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin