Örümcek ağı estetiği, sarkık, ince çizgiler ve kırışıklıklar olan yüz veya çene bölgesine uygulanan ameliyatsız, hızlı sonuç veren bir estetik yöntemidir. Bu yöntemle beraber cildin, tekrardan elastikiyeti ve gerginliği sağlanır. Örümcek ağı estetiği ne kadar kalıcı sorusuna en net cevap şudur; kolajen ve elastin üretimi faaliyete geçeceği için en az 2-5 yıl arası etkisini sürdürecektir. Ama bu süre yaş, çevresel faktörler, beslenme şekilleri, sigara kullanımı, genler ve uygulamada kullanılan metotlar ile paralellik gösterir.

Örümcek Ağı Estetiğinin Kalıcılığı Nelere Bağlıdır?

Normal bir insanın cildi, yaş ilerledikçe, kolajen ve elastin üretimi durağanlaşarak elastikiyetini kaybeder. Ama bu fizyolojik değişim her insanda aynı şekilde ilerlemez. Bazı insanların cilt yapısı çok daha geç yaşlanabileceği gibi bazılarının ise erkenden yaşlanabilir. Elastikiyetini kaybeden cilt, hem pigmentini ve konturunu kaybeder, hem de sarkarak derin çizgiler oluşturur. Bundan olayı örümcek ağı estetiği ne kadar kalıcı olursa, o süre boyunca kolajenlerin ve elastinin üretimi artabilir. Bunun için ek terapiler gerekebilir. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu uygulamanın en büyük avantajı tekrar tekrar uygulanabilir olmasıdır. Aynı zamanda bu uygulama bir yenileme ve üretim çalışmasıdır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Etki Süresi Nasıl Uzar?

Çokça merak edilen örümcek ağı estetiği ne kadar kalıcı sorusu aslında hastanın kendisine bağlıdır. Sağlıklı ve dengeli beslenerek, sigara içmeyi bırakarak ve yüze kimyasal maddelere sürmeyerek kalıcılığı ciddi oranda arttırılabilir. Ciltteki renk değişimleri de bunlara paralel özellik taşır. A, C, B12 vitaminlerinin yanında bal, pekmez, üzüm, incir, portakal, muz ve nar tüketildiğinde, cildin rengi ve elastikiyeti kuvvetlenir.  Yüzdeki kan dolaşımı artarak, bu uygulamanın sağladığı yeni kolajen üretimlerini destekleyerek daha da arttırır. Bir yandan da yüz egzersizleri yapmak gereklidir. Yüzdeki kan dolaşımını arttırmak için gün içerisinde en az 2-3 defa yüz egzersizi yapılmalıdır. Bu egzersizin en önemli özelliği elastin ve kolajen üretimini tetiklemesidir. Bu yöntemler uygulandığı zaman örümcek ağı estetiğinin ömrü bir hayli uzar. Ek olarak doğal yüz peelingleri de uygulanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin