Cildin elastikiyetini ve formunu koruyarak sıkılaşmasını sağlayan tıbbi tekniğe örümcek ağı tekniği denilir. Bu teknikte doğa harikası olan ve ince işlemeleri bulunan örümcekten ilham alındığı için onun ismini taşımaktadır. Bu yeni yaygınlaşan uygulama tekniği, gösterdiği etkili ve hızlı sonuçlar ile beraber ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında ilk sıralara doğru yükselmektedir. Cerrahi operasyonlardan çok farklı olarak örümcem ağı tekniği uygulandıktan hemen sonra kişi, yaşantısına dönebilir ve makyajını aynı gün yapabilir.

Örümcek Ağı Tekniği Nasıl Yapılır?

Kendiliğinden eriyen medikal ip ve küçük ince uçlu iğne yardımıyla yapılan bu işlemde, ciltte, sarkma veya kırışıklık olan kısımlar örümcek ağı tekniği kullanılarak örülür. Bu uygulama esnasında 60-130 arası kadar medikal ip kullanılabilir. Kullanılan medikal ipler sarkan bölümleri bir nevi yapıştırma görevi görmektedir.  Bu medikal ipler deri altında bulunan dokulara yerleştirilir. Bu bölgelere yerleştirilen ipler, dokularla beraber reaksiyona girerek, hareket sisteminin ana kaynağı olan kolajenleri uyarır ve kolajenleri yeni üretime başlatır.  Aynı zamanda bu uygulama yöntemi vücudun başka bölümlerinde de uygulanabilir. Boyun bölgesi, üst kollar, memeler ve baldır bölgesi uygulanabilir bölgelerdir. Bu tekniğin hiçbir şekilde vücuda bir zararı bulunmamaktadır. Bu uygulama tekniğine iple yüz asma tekniği de denilmektedir.

Ciltteki sarkmalar, kırışıklıklar ve çizgiler için örümcek ağı tekniği kullanımının artmasındaki en büyük sebepler modern, hızlı, komplikasyonsuz ve ameliyatsız olmasıdır. Aynı zamanda çok basit bir teknik olmasına rağmen çok etkili sonuçlar vermektedir.

Örümcek Ağı Tekniği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bu tekniği uygulamak için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. Dileyen herkes uygulamayı önleyici bir uygulama olarak yaptırabilir. Ama ince çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar başlamadan önce bu uygulama tekniğini yaptıran kişilerde, bu sorunlar çok geç ortaya çıkar. Bu uygulama, aynı zamanda yüzdeki ifade veya mimiklerde değişim yapmaz. Aksine yüzde, doğal, sıkılaşmış ve parlak bir görünüm elde edilir. Bu uygulama ile beraber gözaltı torbaları, cilt lekeleri (sivilce, akne) ve yanak kısmındaki gözeneklerde kaybolmaktadır. Örümcek ağı uygulamasından hemen sonra oluşabilecek kızarıklıklar ve morluklar çok kısa süre de geçer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin