Silikonlu göğüs ameliyatları en başarılı sonuçların alınmasını sağlıyor, memeler arasında eşitsizlik olması, memelerin sarkması ya da istenilen büyüklükte olmaması gibi durumlar kısa sürede çözüme kavuşuyor. Uzun süre memnuniyet ve mutluluk duygusu yaşamak isteyen kadınlar silikonlu göğüs modelleri ile de tercihlerini yapabiliyor. Yuvarlak ya da damla olarak adlandırılan iki model de ülkemizde uygulanıyor. Ülkemiz kadınları en çok yuvarlak silikonlu göğüs modellerini tercih ederken Avrupalı kadınlar damla göğüs modelini tercih ediyor. Her iki göğüs modelinde de asıl amaç göğüs büyütmek olsa da modeller farklı görünümler için ideal tercih seçeneği sunuyor.

Silikonlu Göğüs Modeli Seçiminde Doktor Ve Hasta Kararı

Göğüs modeli seçiminde doktorlar, hasta için ideal olan modele karar verse son söz hakkı hastalarda bulunur. Yuvarlak ya da damla modellerinin her ikisinde de farklı avantajlar bulunur. Ancak bu konudan önce silikon göğüs modeli seçiminde hangi kriterlerin göz önünde bulundurulduğunu bilmek gerekiyor:
• Göğüs derisi ve göğüs kalınlığı,
• Omuz ve meme ucu arasındaki mesafe,
• Sarkma oranı,
• Kişinin boyu ve tercihi,
• Kişinin ameliyat ve hasta geçmişi.
Tüm bu bilgiler ışığında silikonlu göğüs modelleri arasından tercih yapılır. Her iki silikon modelinde de aşırı zorlama ya da sıkışma durumlarında patlama ya da deforme gibi sorunlar yaşanmaz. Silikonlar oldukça kaliteli ürünler ile üretilir ve insan vücuduyla uyum sağlayan özel yapılardır.

Yuvarlak Ve Damla Modeller

Yuvarlak tip silikon modeli, genelde memenin üst tarafını doldurmak için tercih edilir. Büyük oranda sarkma yaşandığında genellikle yuvarlak tip silikon tercih edilir. Bu sayede kadınların sarkmaları toparlanır ve göğüs dikleşir, dolgunlaşır.
Damla tip silikon modeli, göğüs derisi kalınlığı az olan kadınlarda tercih edilir. Doğal bir görünüm verir ve meme başı küçük bir miktarda yukarıya doğru kalkar.
Silikonlu göğüs modelleri seçiminde doktorun fikri ve görüşü de mutlaka alınmalıdır, ülkemizde genelde yuvarlak tip tercih edilse de bazı hastalar için en uygun olan protez damla tiptir. Her iki modelde de istenilen göğüs büyüklüğü ayarlanır ve hastanın dilediği şekilde uygulanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin