Daha genç bir yüz görünümü sağlamak için yüz dokularının gerginleştirilmesi ve sarkıklığın giderilmesine yüz sıkılaştırma denir. Bu işlemde, yüzdeki fazlalık giderilir, ciltteki sarkıklıklar onarılır, derin kıvrımlar düzeltilir ve derinleşmiş yüz dokuları kaldırılır ve sıkılaştırılır. Yaşlandıkça, cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve yüz dokuları hacim kaybına uğrar. Yüzde derin kırışıklıklar ve sarkmalar ile sonuçlanır. Yüz sarkması, yaşlanmayla birlikte, gensel sorunlardan ve hızlı kilo kayıplarından dolayı da oluşabilir. Yüzdeki gerginliği tekrar sağlamak için bazı yöntemler uygulanmaktadır. Ameliyatlı ve ameliyatsız yüz germe ,sıkıştırma yöntemleri de örnektir.

Ameliyatlı Yüz Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Mini Yüz Gerginleştirme Ameliyatı: Hafif derecede sarkmalar, kırışıklar ve ani kilo vermeden kaynaklı sarkan yüzü toparlamak için yapılan bir yüz sıkılaştırma yöntemidir. Doktor kulak üstündeki saç çizgisi boyunca küçük kesiler atar. Bu kesiler yoluyla, yanakların çevresindeki yapısal olarak bozuk dokular, çene çizgisindeki deformeler ve hafif sarkık, kırışık yüz gerginleştirilerek sıkılaştırılır. Duruma bağlı olarak sedasyon, genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak mini yüz germe yapılabilir. Uygulama süresi 1,5-2 saattir.

Standart Yüz Gerginleştirme Ameliyatı: Standart bir uygulama, yüz ve boynun etrafındaki ileri sarkıklığı ve kırışıklığı daha iyi ele alacaktır. Ameliyat, mini yüz germe işleminden daha geniştir. Daha fazla iyileşme süresi gerekir. Ama sonuçlar daha çarpıcıdır. Genel anestezi altında yapılır. Kulak çevresinden başlayarak tüm yüz etrafında kesiler atılarak cilt, bağ dokusundan ayrılır. Fazla deri ve yağ çıkarılır. Yüz gerginliği sağlandıktan sonra medikal ipler ile dikilir. Yüz bölgesi iyice sıkılaştırılmış olur. Bu yöntem en kalıcı ameliyatlı yüz germe ve sıkılaştırma yöntemidir. Uygulama süresi 1,5-3 saat sürmektedir.

Ameliyatsız Yüz Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Bu tür cerrahi olmayan uygulamalarda radyofrekans, ultherapy, ulthera, prp, örümcek ağı uygulaması, scarlet yüz germe ve botoks gibi doğal yöntemler kullanılır. Komplikasyonları, iyileşme ve uygulama süresi az olduğundan sıkça tercih edilmektedir. Bu uygulamalarında etkileri oldukça iyidir ve uygulamalar tekrar edildikçe kalıcılığı artar. Bu ameliyatsız yüz germe sıkılaştırma yöntemleriyle, vücudun, kolajen ve elastin üretimleri sağlanarak gergin, sıkılaşmış ve gençleşmiş bir yüz ortaya çıkar. Her yaştaki kadın ve erkeklere uygulanabilir. Uygulamalardan hemen sonra kişiler sosyal aktivitelerine dönebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin