+90 544 346 63 36 info@izmirdoktorklinikleri.com

İdrar Kaçırma Tedavisi

  • İdrar Kaçırma Nedir?

İdrar Kaçırma, kişinin istemsizce idrarını kaçırması, idrarını kontrol edememesi durumuna verilen bir addır.

  • İdrar Kaçırma’nın Sebepleri Nelerdir?

İdrar Kaçırma, birçok farklı sebepten görülen bir rahatsızlıktır. Bunlardan bazıları fazla sayıda gebelik, genetik olarak bu duruma yatkın olmak, menopoz başlangıcı, obezite, kabızlık ve daha önce uygulanmış olan jinekolojik ameliyatlardır.

  • İdrar Kaçırma Muayenesi Nasıl Yapılır?

İdrar Kaçırmanın olup olmadığının araştırılması, diğer pek çok muayeneden farksız, ağrısız ve acısız bir süreçtir. Muayenede önce kişi kendi rahatsızlığını anlatır. Ardından doktor tarafından “mesane sarkması” ya da “rahim sarkması” gibi durumların olup olmadığını gözlemlemek için jinekolojik muayene yapılır. Bu tetkiklerden sonra hastanın ameliyata yatkın olup olmadığı belirlenir, ultrasonik muayeneleri yapılır.

  • İdrar Kaçırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İdrar Kaçırma Ameliyatı, kapalı yöntemle, ortalama 5 dakikalık bir zamanda yapılır. Burada kişinin idrar kanalı alttan kaldırılarak sabitlenir. Başarı oranı çok yüksektir.

  • İdrar Kaçırma Ameliyatı Sonrasında Başarı Şansı Nedir?

İdrar kaçırma ameliyatı sonrasında, bu rahatsızlıktan muzdarip kişi kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir.

  • İdrar Kaçırma Ameliyatı’nın Yan Etkileri Var mıdır?

İdrar Kaçırma işlemi sonrasında ciddi bir yan etki bulunmamaktadır. Her olası cerrahi müdahele sonrasında olduğu gibi kişi nadiren kanama ve birkaç gün sürecek kasık ağrısına maruz kalabilir. Ardından tüm yan etkiler kalıcı olarak kaybolacaktır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu