+90 544 346 63 36 info@izmirdoktorklinikleri.com

Vajina Beyazlatma

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma & Renk Açma


Lazer teknolojisindeki gelişmeler ile birlikte birçok cilt hastalığında ve estetik işlemlerde lazer kullanımında belirgin bir artış olmuştur. Lazerin günümüzdeki etkin kullanım alanlarından biride cilt ve genital bölge beyazlatma işlemidir. Özellikle genital bölge ve koltuk altı kararmalarında lazer teknolojisini kullanmaktayız. Genital ve koltuk altı bölgesindeki kararmalar kozmetik açıdan özellikle yaz aylarında hastada belirgin bir rahatsızlık verir. Genital bölgedeki kararmalar ise kişide cinsel ilişki sırasında bir yetersizlik hissi ve buna bağlı olarak cinsel istekte bir azalma ve tatminsizlik olur. Yukarıda anlattığım nedenlere bağlı olarak hastalarda bir vajina beyazlatma isteği doğmuştur. Birçok yöntem uygulanmış buna rağmen tam bir başarı yakalanamamıştır. Lazer günümüzde genital beyazlatma için kullanılan çok etkili bir yöntem olarak yüz güldürücü olmuştur. Vajina beyazlatma işlemi için İzmir Bayraklı’daki kliniğimizde uzman doktorlarımızla hizmet vermekteyiz.

Genital bölge kararma nedenleri ve tedavisi

İlerleyen yaş, hormonal nedenler, genetik, enfeksiyonlar, pudra, fazla miktarda üretilen melatonin, kötü beslenme, aşırı kilo alımı, genital bölgeye uygulanan kozmetik ürünler, vitamin eksikleri, dar giyinmek, pamuk içermeyen iç çamaşırı giyinmek ve en önemlisi gebelik ve doğum sonrası belirgin kararma olabilir.

Belirttiğimiz bu nedenlere bağlı olarak genital bölgede kararma, esmerleşme, siyahlaşma olur. Lazer ile iç dudakdış dudakvajina girişi ve anal(makat) bölgesini belirgin bir şekilde beyazlatıyoruz. Bu esnada aynı zamanda o bölgelerde belirgin bir sıkılaşmayı da sağlıyoruz. Genital bölge beyazlatma ve vajina beyazlatma işlemlerini İzmir’deki kliniğimizde başarıyla yapmaktayız.

Genital bölge kararma tedavisi

Vajina beyazlatma için birçok yöntem denenmiş olup hiçbirinin belirgin kalıcı bir etkisi olmamıştır. Lazerin kullanılması ile beyazlatma işleminde tatminkar sonuçlar alınmıştır. Lazer kullanılmadan önce birçok kimyasal ve bitkisel madde kullanılmış olup bunlarda başarısız olmuştur. Teknolojinin hızla gelişimi sonucu beyazlatma işleminde de hızlı gelişmeler olmuştur. Lazer ile hem cilt beyazlanır hem de lekeler silinmiş olur. Lazer ile beyazlatma işlemi genelde 1 ila 3 seans arasında hastanın cilt özelliğine göre değişir.

İzmir lazerle genital beyazlatma nasıl yapılır?

Lazerle Genital beyazlatma işlemi oldukça basittir. Öncesinde beyazlatma işlemi yapılacak bölgeye anestezik merhemler sürülür. 10 dakika bekledikten sonra lazer ışını dozu hastanın cilt yapısına göre ayarlanır. Bölge, lazer ile tümüyle taranır. İşlemden sonra minimal bir ağrı ve şişlik olur. Hasta normal yaşantısına hemen dönebilir. Hasta işlemden sonra bir hafta süreyle bol kıyafet ve iç çamaşırı giymelidir. Bir hafta süreyle cinsel ilişki yasaklanır.

Lazer cildi nasıl beyazlatır?

Normal koşullarda ciltteki melanosit hücrelerinden salgılanan melanin pigmenti ciltte bir kararmaya neden olur. Lazer bu melanin üreten melanositlerde yıkıma neden olur. Bunun sonucu olarak beyazlaşma gerçekleşir.

 

Lazer ile genital beyazlatma fiyatları?

Vajina beyazlatma fiyatları genellikle seans üzerinden ücretlendirilir. Çok geniş yüzeylerde ücret farkı yansıtılır. Genellikle genital bölge beyazlatma 1-3 seans arası sürmekle beraber sıklıkla tek seans yeterli olur.

 

Genital beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler?

İzmir vajina beyazlatma sonrası bazı ağrı kesici ve epitelizan merhemlerin kullanılmasını öneriyoruz. Beyazlatma sonrası şişlik, kabuklanma, kızarıklık ve su toplaması normaldir. Lazerden sonra önce kızarıklık, kabuklanma sonrasında da soyulma olur. Soyulma sonrası canlı, parlak ve beyazlamış yeni cilt dokusu oluşur. Ciltte bir sıkılaşma yenilenmeye bağlı olarak gözlenir. Hasta hem psikolojik hem de kozmetik yönden rahatlar

 

Lazer ile vajina beyazlatma zararlı mı?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayırdır. Lazer cilte yaklaşık 3-4mm yi geçmeyen derinliğe kadar etki eder. Dolayısıyla cilt altı dokuları geçip diğer dokuları, kadın genital organları etkilemez, zarar vermez.

Lazer ile genital renk açma işlemi ile aynı zamanda vajinal sıkılaştırma ya da daraltma yapılabilir mi?

Lazer ile genital renk açma işlemi ile aynı zamanda vajinal sıkılaştırma ya da daraltma işlemi yapılabilir. Bu işlemleri aynı seansta yapmakta hiçbir sıkıntı olmaz. İki işlemin aynı anda yapılması etki açısından da lazerin etki gücünü azaltmaz.

 

Lazerle renk açma riskli midir?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayırdır. Lazer cilte yaklaşık 3-4mm yi geçmeyen derinliğe kadar etki eder. Dolayısıyla cilt altı dokuları geçip diğer dokuları, kadın genital organları etkilemez, zarar vermez.

 

Lazer ile genital renk açma işleminden ne kadar zaman sonra cinsel ilişkiye girilebilir?

Lazer ile genital renk açma işleminden bir hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Herhangi bir enfeksiyon ve benzeri komplikasyon gözlenmez.

 

Lazer dışında genital renk açma yöntemi var mı? Varsa lazer yöntemine göre farkları nelerdir?

Vajina beyazlatma İzmir için birçok yöntem, kimyasal madde denenmiş olup hiçbirinin belirgin kalıcı bir etkisi olmamıştır. Artık günümüzde kullanılmamaktadır. Artık günümüzde lazer bu kimyasal yöntemlerin yerini almıştır. Lazerin kullanılması ile İzmir vajina beyazlatma işleminde başarılı sonuçlar alınmıştır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu